Platz | Name | Verein | Kat. | R1 | R2 | R3 | R4 | Schnitt | Ges | Diff |
1 | Ivan Baruscotti | GSP Vergiate | U | 29 | 24 | 23 | 26 | 25.5 | 102 | 6 |
2 | Marco Camartin | Breil-Brigels CDM | U | 24 | 29 | 26 | 29 | 27.0 | 108 | 5 |
3 | Fritz Freiburghaus | Effretikon MC | S | 28 | 26 | 29 | 26 | 27.3 | 109 | 3 |
4 | Roland Brändli | Ascona MC | S | 30 | 26 | 28 | 30 | 28.5 | 114 | 4 |
5 | Shezhi Fang-Gerber | Grindel Kloten MC | S | 31 | 29 | 25 | 30 | 28.8 | 115 | 6 |
6 | Hansjörg Gerber | Grindel Kloten MC | S | 31 | 26 | 31 | 28 | 29.0 | 116 | 5 |
7 | Michael Frei | Pilatus & Romanshorn MC | S | 31 | 28 | 30 | 30 | 29.8 | 119 | 3 |
8 | Roger Brechbühl | Matzingen MGC | U | 29 | 33 | 28 | 29 | 29.8 | 119 | 5 |
9 | Michel Kopf | Rhone MC | S | 26 | 33 | 30 | 30 | 29.8 | 119 | 7 |
10 | Peter Weber | Effretikon MC | S | 29 | 27 | 28 | 35 | 29.8 | 119 | 8 |
Heinz Bless | Pilatus & Romanshorn MC | S | 34 | 26 | 30 | 29 | 29.8 | 119 | 8 | |
12 | Damian Fryberg | Breil-Brigels CDM | U | 30 | 29 | 30 | 31 | 30.0 | 120 | 2 |
13 | Manuela Schuler | Ascona MC | S | 28 | 31 | 31 | 32 | 30.5 | 122 | 4 |
14 | Lukas Stahel | Effretikon MC | U | 31 | 35 | 28 | 28 | 30.5 | 122 | 7 |
15 | Madleina Spescha | Breil/Brigels CDM | S | 30 | 27 | 35 | 31 | 30.8 | 123 | 8 |
16 | Alfred Baumberger | Villette Cham MGC | S | 31 | 33 | 30 | 30 | 31.0 | 124 | 3 |
17 | Walter Niederer | Ascona MC | S | 29 | 28 | 34 | 33 | 31.0 | 124 | 6 |
18 | Heinz Fischer | Wetzikon MC | S | 36 | 30 | 30 | 29 | 31.3 | 125 | 7 |
19 | Gabriel Spescha | Breil-Brigels CDM | S | 32 | 30 | 28 | 35 | 31.3 | 125 | 7 |
20 | Walter Ammann | Rorschach MGC | S | 29 | 34 | 29 | 34 | 31.5 | 126 | 5 |
21 | Kari Schuler | Ascona MC | S | 31 | 35 | 31 | 29 | 31.5 | 126 | 6 |
22 | Beni Nicolussi | Grindel Kloten MC | S | 38 | 29 | 31 | 32 | 32.5 | 130 | 9 |
23 | Ursina Brändli | Ascona MC | S | 30 | 40 | 29 | 31 | 32.5 | 130 | 11 |
24 | Roland Wolf | Breil/Brigels CDM | U | 30 | 35 | 31 | 36 | 33.0 | 132 | 6 |
25 | Erika Weber | Verzasca-Tenero MC | S | 28 | 39 | 30 | 35 | 33.0 | 132 | 11 |
26 | Erika Sutter | Pilatus & Romanshorn MC | S | 32 | 31 | 33 | 37 | 33.3 | 133 | 6 |
27 | Alfons Caviezel | Rheinfall MC | S | 29 | 34 | 39 | 31 | 33.3 | 133 | 10 |
28 | Roman Cavigelli | Breil-Brigels CDM | U | 30 | 37 | 37 | 36 | 35.0 | 140 | 7 |
29 | Clau Martin Spescha | Matzingen MGC | U | 40 | 32 | 30 | 39 | 35.3 | 141 | 10 |
30 | Heidi Frei | Wohlen MC | S | 37 | 32 | 39 | 35 | 35.8 | 143 | 7 |
31 | Sylvie Riesen Aerne | Ascona MC | S | 37 | 37 | 30 | 39 | 35.8 | 143 | 9 |
32 | Martha Heer Baumgartner | Matzingen MGC | S | 34 | 41 | 38 | 30 | 35.8 | 143 | 11 |
33 | Kurt Küng | Breil-Brigels CDM | S | 34 | 41 | 33 | 44 | 38.0 | 152 | 11 |
34 | Margrit Nigg | Locarno MC | S | 42 | 38 | 38 | 36 | 38.5 | 154 | 6 |
35 | Elivra Bachmann | Wohlen MC | S | 42 | 40 | 37 | 35 | 38.5 | 154 | 7 |
36 | Donat Spescha | Breil-Brigels CDM | U | 38 | 35 | 43 | 41 | 39.3 | 157 | 8 |
37 | Urs Laub | Losone MC | S | 42 | 40 | 31 | 46 | 39.8 | 159 | 15 |
38 | Margrit Hiltpold | Wohlen MC | S | 41 | 40 | 32 | 47 | 40.0 | 160 | 15 |
39 | Urs Fischer | Mühlematt Dietikon MC | S | 50 | 45 | 43 | 35 | 43.3 | 173 | 15 |
40 | Angelica Camartin | Breil/Brigels | S | 28 | 33 | 72 | 126 | 64.8 | 259 | 98 |